• Start
  • Współpraca ze SOSW

Internet to nie wszystko

Współpraca korczyńskiego gimnazjum ze  Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.

Październik to tradycyjnie miesiąc, w którym wychowankowie SOSW w Krośnie odwiedzają swoich przyjaciół z Zespołu Szkół w Korczynie. Dnia 19. października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie, zorganizowane przez Jolantę Michalik-Kozioł - polonistkę ZS w Korczynie i Kazimierę Wajdę - wychowawczynię z SOSW. Wychowankowie ze szkoły w Krośnie zostali serdecznie przywitani przez młodzież, opiekunki - nauczycielki ZS i pana dyrektora Artura Stodolaka, który podkreślił ważność tradycji spotkań. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Internet to nie wszystko" w wykonaniu uczniów ZS. Program artystyczny poruszał aktualny problem uzależnienia od Internetu i zaniku więzi emocjonalnych z osobami najbliższymi - rodziną i przyjaciółmi.

Czytaj dalej

XXI wiek bez uzależnień

O współpracy SOSW w Krośnie z korczyńskim gimnazjum.

Wiosenne spotkania integracyjne z uczniami z Gimnazjum w Korczynie na stałe wpisane są w Roczny Kalendarz Imprez w Internacie SOSW oraz ZS w Korczynie. To już tradycja, że kiedy wiosną przyroda budzi się do życia, na terenie SOSW w Krośnie – Turaszówce odbywają się spotkania obu zaprzyjaźnionych szkół. W tym roku mija 15 lat naszych spotkań. W majowe popołudnie zawitała do nas grupa młodzieży wraz z opiekunami: koordynatorem spotkań p. Jolantą Michalik-Kozioł oraz p. Agatą Gazdą i p. Magdaleną Koroną.

Czytaj dalej

Spotkanie w dniu 17 maja 2016 roku

17 maja 2016 r. korczyńscy gimnazjaliści przedstawili w krośnieńskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym spektakl zatytułowany "XXI wiek bez uzależnień". Tematyka przedstawienia obejmowała kwestie profilaktyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem problemu papierosów, alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Kolejne punkty programu to: gry i zabawy, słodki poczęstunek, zabawy na świeżym powietrzu, grillowanie kiełbasek oraz dyskoteka.

Czytaj dalej

Uczymy się tolerancji

O współpracy korczyńskiego gimnazjum ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Krośnie.

Dnia 27 października  w Zespole Szkół w Korczynie odbyło się kolejne spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie. Organizacją wizyty zajęły się panie Jolanta Michalik-Kozioł, polonistka ZS w Korczynie oraz Kazimiera Wajda, wychowawczyni w SOSW w Krośnie. Społeczność szkolna  z Korczyny bardzo serdecznie przyjęła swoich gości.

Czytaj dalej

Spotkanie w dniu 27 października 2015 roku

 27 października 2015 r. korczyńska młodzież zaprosiła wychowanków SOSW  do obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Tramwaj zwany nienawiścią".  Historia kilkorga ludzi podróżujących tramwajem przypomniała oglądającym o konieczności akceptacji człowieka bez względu na jego wygląd czy status społeczny oraz szanowania cudzych zdań i poglądów.  Następnie młodzież gimnazjalna poprowadziła przygotowane zabawy, wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody. Później przyszedł czas na skromny poczęstunek, karaoke oraz dyskotekę.

Czytaj dalej

Spotkanie w dniu 16 czerwca 2015 roku

16 czerwca 2015 roku gimnazjaliści z Korczyny powitali serdecznie gości z SOSW w Krośnie, prezentując przedstawienie "Twoje życie – Twój wybór", dotyczące zagadnień profilaktyki uzależnień. Młodzież przygotowała gry , zabawy, prezenty oraz słodki poczęstunek. Uczniowie rozegrali również mecz piłki siatkowej, korzystali z przyszkolnego placu zabaw oraz tańczyli podczas dyskoteki.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2